Ieškoma Lygiausia darbovietė Lietuvoje

Skaldykime „stiklo lubas“!

Kiekvienas turi būti vertinamas pagal savo gebėjimus ir gauti atlygį, priklausantį nuo darbo rezultatų. Regis, tokia paprasta tiesa vis dar yra siekiamybė Lietuvos darbo rinkoje. Diskriminacija dėl lyties sunkiai nustatoma, nes visuomenėje gajūs stereotipai ir dažnai net diskriminuojamasis jos nepastebi. Tačiau statistika teigia, jog moterys Lietuvoje uždirba 12 procentų mažiau nei vyrai, jog jos, siekdamos karjeros, patiria „stiklinių lubų“ efektą, jog, nors ir turėdamos geresnį išsilavinimą užima menkesnes pareigas.

Vis dar nėra lygiaverčio moterų ir vyrų atstovavimo įmonių valdybose. Tačiau šalių, kuriose jau seniai sprendžiama ši problema, patirtis rodo, kad lyčių lygybė atneša didelę ekonominę naudą ir pačioms įmonėms, ir valstybei apskritai.

„Lygiausia darbovietė“ – konkursas, kurį Moterų informacijos centras organizuoja jau IV kartą. Šio smagaus renginio tikslas – ne tik rasti įmonę (nepriklausomai nuo joje dirbančių žmonių skaičiaus, apyvartos rodiklių ar darbo srities), kurioje darbuotojai jaučiasi saugūs ir vertinami, bet ir paskatinti kiekvieną dirbantį vyrą ar moterį atsakant į konkurso klausimus atkreipti dėmesį į savo darbovietės atmosferą, darbo sąlygas, kolegų bendravimą būtent lyčių lygybės požiūriu.

Konkurso nugalėtojas – įmonė ar organizacija – ne tik galės didžiuotis labai reikšmingu ir darbuotojų lojalumui svarbiu „Lygiausios darbovietės“ titulu, bet ir bus apdovanota konkurso rėmėjų prizu.

Simbolinius prizus kiekvieną savaitę gaus ir atsitiktiniu būdu išrinkti atsakiusieji į „Savaitės klausimus“.

Apklausą galite rasti čia.

Grįžti į naujienų sąrašą