Ar būtinas verslo planas? Kaip jį paruošti?

KlausimaiCategory: Verslo kūrimasAr būtinas verslo planas? Kaip jį paruošti?
Anonimas Staff asked 9 metai ago

„Idėja, kuri iš pradžių atrodė nuostabi, pasidomėjus detalėmis ir skaičiais, gali visiškai nublankti.“ Eugene Kleiner, rizikos kapitalo investuotojas.

Anksčiau būdavo madinga prieš pradedant verslą parengti išsamų verslo planą jį aprašant. Tačiau vėliau pastebėta, jog realiai vykdomas verslas taip greitai kinta, jog verslo planas pakankamai greitai tampa nebeaktualus.

Verslo plano rengimas verslo savininkui suteikia ištiesų daug reikalingų žinių, atsako į daugybę verslo pradžioje iškylančių klausimų ir padeda išvengti daugybės klaidų, tačiau tai nėra sėkmės garantas. Šiuo metu mažesniems verslams yra populiaru naudoti sutrumpintas verslo plano formas (angl. Executive summary). Jos padeda atsakyti į pačius pagrindinius verslo pradžios klausimus. Tokios verslo plano formos yra naudingos verslininkui, tačiau jų neužtenka nei bankams, nei kredito unijoms, nei kitoms kredito įstaigoms. Viena sudėtingesnių verslo plano dalių yra pajamų prognozavimas, tačiau tam yra sukurta daugybė skirtingų metodikų, kurios padeda tai padaryti.

Viena svarbiausių verslo plano dalių – pajamų pagrindimas ir supratimas iš kur bus gaunamos pajamos.

Verslo plano formų pvz