Esu intravertė, ar galiu būti lyderė?

KlausimaiCategory: LyderystėEsu intravertė, ar galiu būti lyderė?
Rugile Staff asked 9 metai ago

Daugelis mūsų įsitikinę, kad lyderis turi pasižymėti tokiomis savybėmis kaip dominavimas, valdingumas ir pan. Tačiau akivaizdu, kad ramūs, santūrūs, ir susimąstę asmenys ir jų nuosekliai atliktas darbas komandoje, neužgožiant kitų jos narių, gali atnešti daug didesnę sėkmę ir kolegų įvertinimą.

Ekstravertai dažniau prieštarauja ir pateikia priešingų pavydžių, o intravertai linkę bendradarbiauti, priimant kūrybinius sprendimus. Tiesa, kad intravertai domisi kūryba daugiau, ekstravertai yra stipresni bendravime.

Ekspresyvios asmenybės dažniau siejamos su aukštais postais,  tačiau paskutiniai atlikti tyrimai rodo, kad sėkmingai kopti karjeros laiptais puikiai sekasi ir intravertams.

Intravertai atrodo ramūs, santūrūs, tylūs, susimąstę. Paprastai jie nemėgsta minios, gausių susibūrimų. Šiems žmonėms reikalinga ramybė, o kartais ir vienatvė. Prieš atsakydami į klausimą arba prieš imdamiesi kokios nors veiklos, jie visada ilgai galvoja. Draugais jie laiko tik tuos žmones, su kuriais sieja labai glaudūs ryšiai. Iš pažiūros gali pasirodyti, kad intravertai yra savyje užsisklendę vienišiai arba niekuo nepasitikintys bailiai. Bet tai tik apgaulė.

Harvardo verslo mokyklos mokslininkai apklausė vadovus ir paprašė jų įvertinti bei priskirti save kažkuriam iš dviejų tipų. Paaiškėjo, kad ekstravertai buvo labiau mažiau imlūs naujovėms, kartais netgi nusiteikę priešiškai kolegų atžvilgiu. Tuo tarpu intravertai užėmė klausytojo pozicijas, jie sugebėdavo išgirsti naujas idėjas ir kartu su komanda jas įgyvendindavo. Mokslininkai teigia, kad intravertai – stiprios asmenybės, kurios veda savo komandą į sėkmę.

Intravertai geriau atlieka užduotis, reikalaujančias susikaupimo. Atminties patikrinimo testas parodė, kad geriau sekėsi intravertams negu ekstravertams.

Taip pat teigiama, kad intravertai gali būti ir yra puikūs lyderiai, tačiau ekstravertams pavyksta greičiau ir sėkmingiau kopti karjeros laiptais. Tyrimai parodė, kad net 60 proc. aukščiausio lygio vadovų yra ekstravertai arba bent jau save tokiais laiko.

Ekstravertai dažnai jaučia įtampą nebūdami minioje, jie nuolat stengiasi būti dėmesio centre, todėl kartais laikomi netgi perdėtai socialiais. Intravertai dažnai renkasi vienatvę ir puikiai jaučiasi patys su savimi, bet tai nereiškia, kad jie mėgsta ir nori būti vienumoje tik to, kad yra drovūs ar gėdijasi viešumos. Ilgai bendraudami intravertai pavargsta ir nori pabūti vieni. Jie nenuobodžiauja neturėdami su kuo pakalbėti ar pasiginčyti. Vienas garsus intravertas buvo A.Einšteinas, pagarsėjęs savo polinkiu į vienatvę. Intravertiškajam asmenybės tipui taip pat priskiriami tokie verslo magnatai kaip Billas Gatesas ar Jeffas Bezosas.

Intravertams nereikia būtų iškeltiems iki padebesių. Jiems užtenka ir kuklaus įvertinimo. Kartais jie pasisako ir stebi, ar jų kas nors klausosi. To visiškai užtenka patvirtinimui, kad pozicijos neprarastos. Sunku tokioje situacijoje įsivaizduoti ekstravertą. Paprastai jie dėmesio siekia daug agresyvesniais būdais. Intravertai nekalba veltui: vien dėl to, kad ką nors pasakyti. Jie kalba argumentuotai ir trumpai.