Esu mažosios bendrijos narys (man 28m. su darbo santykiais susijusių pajamų negaunu) kokius mokesčius turiu mokėti?

KlausimaiCategory: Verslo kūrimasEsu mažosios bendrijos narys (man 28m. su darbo santykiais susijusių pajamų negaunu) kokius mokesčius turiu mokėti?
Rugile Staff asked 9 metai ago

Šiuo atveju turite vadovautis SODROS pateikta įmokų mokėjimo tvarka Įmokos nuo 2015 m. sausio 1 d. mokamos dvejopai: a) nuo asmeniniams poreikiams išimamos sumos arba b) nuo asmeniniams poreikiams išimamos sumos, kuri negali būti mažesnė kaip minimalioji mėnesinė alga (MMA). 2015 m. MMA yra 325 Eur.

Pirmuoju atveju už mažųjų bendrijų narius įmokas reikia mokėti tik jeigu lėšos yra išimamos asmeniniams poreikiams. Jeigu lėšos nėra išimamos, įmokų mokėti nereikia.

Šis įmokų mokėjimo būdas mažųjų bendrijų nariams yra taikomas jeigu:

  • mažoji bendrija veikia pirmuosius metus;
  • mažosios bendrijos narys yra ne vyresnis nei 29 metų;
  • jam paskirta senatvės arba netekto darbingumo (invalidumo) pensija;
  • jeigu įmokos už narį jau sumokėtos (pvz., dirbant pagal darbo sutartį);
  • jei narys pats sumokėjo įmokas kaip individualia veikla užsiimantis asmuo (išskyrus dirbančius su verslo liudijimais).

Už visus kitus mažųjų bendrijų narius socialinio draudimo įmokas privalu mokėti nuo sumos ne mažesnės nei MMA, net jeigu lėšos asmeniniams poreikiams nėra išimamos.

Tuo atveju, kai tas pats žmogus yra kelių bendrijų narys, prievolė už jį mokėti socialinio draudimo įmokas numatyta tai bendrijai, kuri įregistruota anksčiausiai.

Jeigu mažoji bendrija veiklos nevykdo ir yra tai deklaravusi, minėtos įstatymo nuostatos netaikomos ir už tokių bendrijų narius įmokų mokėti nereikia.

Jūsų atveju reikia mokėti tik privalomąjį socialinį draudimą.