Į ką atsižvelgti samdant buhalterį ar buhalterinę įmonę?

KlausimaiCategory: Finansų valdymasĮ ką atsižvelgti samdant buhalterį ar buhalterinę įmonę?
Anonimas Staff asked 9 metai ago

Ieškant buhalterio dėmesį reikėtų atkreipti į jo patirtį, taip pat ar turi patirties dirbti Jūsų verslo srityje tokioje pačioje ar panašioje įmonėje. Samdant buhalterį reiktų paskambinti į buvusias buhalterio darbovietes ar įmones su kuriomis buhalteris dirbo ir paprašyti jų rekomendacijos bei įžvalgų apie buhalterio darbą.

Nuo 2016 metų pradžios Lietuvoje įmonių finansines ataskaitas pasirašančių apskaitininkų (vyr. buhalterių) profesija yra priskirta profesionalių paslaugų kategorijai, todėl visi vyr. buhalterio funkcijas atliekantys asmenys iki šios datos privalo atitikti LR buhalterinės apskaitos įstatyme  numatytus kvalifikacinius reikalavimus – išlaikyti privalomus egzaminus bei laikytis Buhalterių profesionalų etikos kodekso nuostatų.

Jeigu įmonė neturi galimybės profesionaliai įvertinti pretendentų į buhalterius kvalifikaciją saugiau, bent iš pradžių, rinktis audito įmonę. Tokiu atveju svarbu aiškiai apibrėžti jos atsakomybės ribas. Be to, veikloje pasitaikius unikaliai situacijai, apskaitos tvarkymo paslaugas teikiančiai įmonei yra kur kas paprasčiau rasti teisingą sprendimą, nes joje dirba daugiau kvalifikuotų specialistų.