Steigiant verslą visų pirma reikia išsirinkti įmonės teisinę formą. Šiuo metu yra trys populiariausios įmonių teisinės formos – viešoji įstaiga (Všį), uždaroji akcinė bendrovė (UAB) ir mažoji bendrija (MB). Pastarosios steigti nerekomenduojama dėl nuolatinės įstatytiminės bazės reguliuojančios jos mokestinę bazę kaitos ir daugybę laikinai galiojančių lengvatų. Be to mažosios bendrijos susiduria su papildomais iššūkiais pritraukiant papildomą finansavimą.
Uždaroji akcinė bendrovė yra pats patogiausias būdas pradėti verslą Lietuvoje. Tai yra ribotos atsakomybės juridinis asmuo skirtas komercinei veiklai vykdyti. Vienas iš Mažosios bendrijos pranašumų pries UAB įvardijama tai, kad steigiant MB nereikalingas įstatinis kapitalas, tačiau reikia pastebėti, jog Lietuvoje galima nusipirkti įsteigtą UAB įmonę sumokant iki 290 € su jau suformuotu įstatiniu kapitalu.
Tuo tarpu Viešoji įstaiga yra orientuota į ne pelno siekiančias organizacijas ir ne pelno siekiančius projektus. Žinoma tai nereiškia, jog organizacija negali vykdyti jokios komercinės veiklos, tačiau pagrindinis jos tikslas yra ne pelno siekimas. Viešoji įstaiga teoriškai gali uždirbti pelno, tačiau negali jo paskirstyti steigėjams arba dalininkams. Be to, Všį iki 7240 € nemoka pelno mokesčio.