Kaip įsteigti mažąją bendriją elektroniniu būdu?

KlausimaiCategory: Verslo kūrimasKaip įsteigti mažąją bendriją elektroniniu būdu?
Darius Jokubaitis Staff asked 8 metai ago

Norint steigti mažąją bendriją (toliau MB) MB steigėjai ir būsimos buveinės savininkai privalo turėti e.parašą. Juos galima įsigyti pas visus mobilaus ryšio operatorius.

Kai turime e.parašą einame į Registrų centrą. Spaudžiame „Prisijungti prie VĮRC savitarnos sistemos”. Vedam Asmens kodą ir spaudžiame „Jungtis”. Telefonu patvirtiname kodą ir vadovaudamiesi nurodymais suvedame PIN. Prisijungus prie Registro centro savitarnos sistemos renkamės „Juridinių asmenų registrą”. Kairėje pusėje renkamės „Prašymas laikinai įtraukti pavadinimą į JAR”. Sugalvojame pavadinimą. Reikia nepamiršti prieš pavadinimą nurodyti trumpinio MB. Pasirenkate teisinę formą ir užpildote savo duomenis, spaudžiame”Tęsti”. Vadovaudamiesi nurodymais už pavadinimo rezervavimą sumokame 16,22 eur. ir laukiame kol patvirtins pavadinimą.

Kai jau turime pavadinimą pradedame pildyti prašymą registruoti juridinį asmenį. Pasirenkame mums tinkantį prašymo formą. Suvedame visus MB steigėjus ir buveinės savininkus. Pridedame Valdymo organus ir suvedame likusią informaciją. Prieiname prie dokumentų pasirašymo. Priklausomai nuo to į kuriuos dokumentus būsite įtrauktas tuos ir reikės pasirašyti. Sutikimas suteikti patalpas – pasirašo buveinės savininkai. Sutartį ir Nuostatus – pasirašo MB steigėjai.Prašymą JAR – pasirašo tik tas žmogus kuris pildo dokumentus. Reikia nepamiršti, kad dokumentai turi būti pasirašomi tam tikrai eilės tvarka. Sutartis turi būti pasirašoma prieš pasirašant Nuostatus.

Prie dokumento spaudžiame „Rodyti”. Atsiras langeliai kuriuose reikės pasirinkti pasirašymo būdą ir beliks pasirašyti. Kai pasirašote visus reikiamus dokumentus ateina eilė kitiems asmenis tą patį padaryti (steigėjams ir buveinės savininkams).
Tai jie gali padaryti prisijungę prie Registro centro savitarnos ir užėję į „Mano dokumentai”. Pasirašymas vyksta analogiškai. Kuomet pasirašo visi suinteresuoti asmenys. Ir būsena pasikeičia į „Pasirašyta” galite „Tęsti”.

Belieka įdėti paslaugą į krepšelį ir už ją susimokėti.