Kaip pasirinkti buhalterinių paslaugų teikėją?

KlausimaiCategory: Finansų valdymasKaip pasirinkti buhalterinių paslaugų teikėją?
Rugile Staff asked 8 metai ago

Ne vienas verslininkas susidūrė su problema renkatis buhalterį, ar buhalterinių paslaugų įmonę. Juk tai atsakingas žingsnis, nuo kurio gali stipriai priklausyti, net kuriamo verslo ateitis. Juk ne veltui statistika rodo, kad beveik daugiau nei 60 procentų bankrutuojančių įmonių priežastis – verslą valdančių asmenų nesugebėjimas suvaldyti finansų.

Ko tikimasi iš buhalterio?

Dauguma verslininkų net nelabai suvokia kaip iš tikro atrodo buhalterijos virtuvė, verslo žmogus žiūri daugiau į verslą iš naudingumo, kaštų, atsiperkamumo, investicijų prizmės ir stengiasi žiūrėti toliaregiškai, kuo teisingiau nuspėti rezultatus. O buhalteris mato tik čia ir dabar, mėnesio pradžią ir mėnesio pabaigą, dažniausiai buhalteriui nelabai įdomu, kad dėl neteisingo vadovo sprendimo bus vienokios, ar kitokios pasekmės, kaip ir vadovas, menkai kada išgirsta buhalterį, juk aš verslininkas, aš viską žinau geriau. Taip ir vyksta amžinas nesusikalbėjimas tarp vadovo ir buhalterio. Ir kaip vis tik surasti sprendimą iš šios karuselės?

Pasirinkti buhalterinių paslaugų įmonę ir tikėtis, kad jau ten tikrai dirbs profesionalūs buhalteriai-ekonomistai, sugebantys ir sutvarkyti buhalteriją ir paruošti verslo planą už Jus?

Taip tikėtina, kad paslaugos buhalterinių paslaugų įmonėje bus kokybiškesnės, juk kaip bebūtų ten dirba buhalteriai su ne viena įmone, o dirbant su daugiau įmonių įgyjama visai kita patirtis, visad pasiekia naujausios žinios, žinomi visi finansiniai niuansai, ir tikrai tokie buhalteriai verslininkui tikrai daug galėtų padėti, bet ir čia yra egzistuoja daug netikėtumų, juk buhalterines paslaugų įmones įsteigia tos pačios buhalterės su ribotu žinių bagažu, tiek verslo valdyme, tiek ekonomikoje, tiek juridiniuose klausimuose. Tai statistinė buhalterė kuriai nusibodo sėdėti kažkokioje įmonėje už vyr. buhalterę ir nusprendžia daryti verslą pats, bet juk jis ne ką daugiau žino apie verslą, nei ir jį besamdantis verslininkas…

Bet sprendimą tai reikia surasti, juk įmonė nedirbs be buhalterinių paslaugų teikėjo?

Jei jūsų įmonė yra ką tik įsisteigusi ir nežada labai greito augimo per kelis metus pasiekti 50 ir daugiau darbuotojų skaičiaus, didelių apyvartų, tai apie įdarbinimą buhalterio Jums net neverta galvoti, kad ir koks geras jis būtų Jūsų pažįstamas. O didelė dalis pradedančiųjų verslininkų mano kitaip, iki tam tikro laiko…

Renkantis buhalterinių paslaugų įmonę reikia atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:
1. Ar buhalterinę įmonę įsteigęs ir valdantis asmuo turi supratimą ir patirtį, ne tik buhalterijoje, bet ir verslo valdyme, personalo valdyme, komercijoje, juridiniuose reikaluose?
2. Ar Jums skiriama pakankamai dėmesio nuo pat pradžių, nes kaip taisyklė buhalterinių paslaugų įmonės prisirenka daugiau klientų, nei sugeba kokybiškai juos aptarnauti, todėl jei negaunate dėmesio pradžioje, tai pasirašę sutartį galite pasijausti, kad pats tvarkote savo buhalteriją?
3. Labai dažnai dėl Jūsų žinių stokos, buhalterinių paslaugų įmonės sukraus ant Jūsų pečių darbus, kuriuos puikiausiai galėtų padaryti ir pačios ( Įsakymų rašymas, darbos sutarčių ruošimas ir t.t.)?
4. Ar buhalterinių paslaugų įmonė sprendžia, pataria verslo, juriniais klausimais, ar atlieka personalo valdymo paslaugas?
Jei į šiuos klausimus sau atsakymus gavote ir radote savo paslaugų tiekėją, belieka palinkėti sekmės ir tikėjimo, kad Jūsų sprendimas geras, nes keisti šių paslaugų tiekėją yra pakankamai sudėtinga. Nepamirškite žinoma ir pasidėrėti, dėl paslaugų kainos – ši rinka konkurencinga, žinoma kokybiškos paslaugos negali būti labai pigios, kaip šaukia daugelis buhalterinių paslaugų įmonių nuo 77,- l./mėn. ir pan, tik kažkodėl po kelių mėnesių jos pabrangsta nuo 5 iki 10 kartų, o paslaugų kokybė deja lieka nepakitusi, o kai kada ir suprastėja…

Žinoma įmonių yra daug ir tikrai tarp jų yra ir daug daugiau gerų paslaugų tiekėjų ir profesonalių buhalterių, tad linkime ieškoti ir rinktis atsakingai savo svarbiausia tiekėją, kuriam patikėsite visą savo įmonės turtą ir pinigus.