Koka ateities lyderystė? Kas yra rytojaus lyderiai? Ar jie yra kitokie nei praeities lyderiai, kuriais žavisi visas pasaulis?

KlausimaiCategory: LyderystėKoka ateities lyderystė? Kas yra rytojaus lyderiai? Ar jie yra kitokie nei praeities lyderiai, kuriais žavisi visas pasaulis?
Rugile Staff asked 8 metai ago

Esminį ateities lyderystės pokytį lems technologijos. Populiari idėja, jog mes esame globalios visuomenės dalis, bus plačiai taikoma praktikoje. Jau dabar Anglijos mokykla labai lengvai gali bendrauti su Lietuvos mokykla, tad lyderystės užduotis – įvertinti šias technologines galimybes ir jomis pasinaudoti. Jau nebegalima apsiriboti lyderyste tik vienoje atskiroje mokykloje.
Esu tikra, jog ateities lyderiai yra globalios arenos žmonės. Jie turi vidinių išteklių keistis ir keisti. Rytojaus lyderiai ateina veikti ne viename, o daugelyje lygių ir sistemų. Manau, jau dabar reikėtų skirti daugiau dėmesio lyderių rengimui visoms sistemoms, užuot laukus dvidešimtmetį, kol jie sukaups reikiamą patirtį ir mes išdidžiai ištarsime: „Jūs jau lyderis“. Derėtų išmokti atpažinti lyderystę ir įsisąmoninti, jog lyderiu gali tapti kiekvienas.