Noriu atidaryti ne maisto prekių parduotuvę, ar galiu ją atidaryti neįsteigęs įmonės?

KlausimaiCategory: Verslo kūrimasNoriu atidaryti ne maisto prekių parduotuvę, ar galiu ją atidaryti neįsteigęs įmonės?
Rugile Staff asked 8 metai ago

Norėdami atidaryti ne maisto prekių parduotuvę jūs galite vykdyti veiklą turėdami individualios veiklos pažymą. Ne vėliau kaip pirmą veiklos dieną  jūs turite užpildyti prašymą ir jį pateikti VMĮ.
Individualia veikla besiverčiantis gyventojas privalo pildyti Gyventojo individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą, išskiriant atvejį, kai pajamoms apskaityti naudojamas kasos aparatas. Tada pildomas Individualia veikla besiverčiančio gyventojo kasos aparato kasos operacijų ir išlaidų apskaitos žurnalas.
Kasos aparato nebūtina naudoti gyventojams, kurie per paskutinius 2 m.  pirmą kartą įregistravo prekybos individualią veiklą pagal pažymą ir prekiauja pirmuosius 6 mėnesius  nuo veiklos įregistravimo.
Tokiu atveju, kai naudoti kasos aparatą nereikalaujama, gyventojas, vykdantis veiklą pagal pažymą, kiekvienam pirkėjui, išskyrus atvejus, kai prekių parduodama ne daugiau kaip už 10 litų, privalo išduoti vieną iš individualioje veikloje naudojamų apskaitos dokumentų. Tai gali būti  prekių  pirkimo – pardavimo kvitas, sąskaita faktūra arba PVM sąskaitą faktūrą (jei gyventojas yra PVM mokėtojas).