II-ieji mokymai profesinių sąjungų atstovams „Ekonominė pažanga: profsąjungų vaidmuo užtikrinant lyčių lygybę”

Sausio 16-17 dienomis Vilniuje vyko II-ieji ciklo „Ekonominė pažanga: profsąjungų vaidmuo užtikrinant lyčių lygybę” mokymai skirti profesinių sąjungų atstovams.

 Mokymų metu dalyviai iš įvairių Lietuvoje veikiančių profesinių sąjungų toliau gilinosi į lyčių lygybės klausimus bei aiškinosi kokiu būdu profesinės sąjungos gali įsitraukti bei prisidėti prie faktinio lyčių lygybės užtikrinimo Lietuvoje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mokymų programa buvo parengta atsižvelgiant į pirmųjų mokymų dalyvių pageidavimus ir pastabas. Pirmąją mokymų dieną dalyviai kartu su Lyčių lygybės plėtros centro eksperte Margarita Jankauskaite pradėjo nuo diskusijos apie teigiamus ir neigiamus lyčių lygybės užtikrinimo aspektus. Dalyviai grupėse diskutavo kokioms tiksilnėms grupėms faktinė lyčių lygybė gali būti naudinga arba žalinga. Antroje pirmosios dienos dalyje kartu su Lietuvos žmogaus teisių centro ekspertu Romu Turoniu buvo gilinamasi į lyčių lygybės aspektus profsąjungų darbe. Romas Turonis dalinosi savo ilgametės patirties darbo profesinių sąjungų srityje žiniomis ir praktiniais patarimais, kuriais galima būtų pasinaudoti vedant derybas su darbdaviu bei kitais darbuotojais dėl kolektyvinės sutarties pasirašymo. Buvo aptartos įvairios galimybės kaip šio dokumento pagalba galima užtikrinti ne tik lyčių lygybę, bet ir lygias galimybes kitais pagrindais bei žmogaus teises.

Antroji mokymų diena prasidėjo Lygių galimybių kontrolieriaus patarėjos teisės klausimais Laimos Vengalės-Dits pranešimu ir diskusija apie diskriminaciją dėl amžiaus. Linas Eriksonas, Tarptautinės verslo mokyklos lektorius ir „Demos”kritinės minties instituto ekspertas savo pranešimo metu gilinosi į klausimą ar kiekybinis moterų didėjimas direktorių valdybose išsprendžia moterų ir vyrų atlyginimų atotrūkio klausimą. Pasak Lino Eriksono, kiekybinis moterų didėjimas direktorių valdybose nėra siejamas su sisteminiu atotrūkio mažinimu per moterų ir vyrų karjerų lygybę ir nėra siejamas su struktūriniu atotrūkio mažinimu visose įmonių darbo grandyse. Mokymus pabaigė Mykolo Romerio universiteto ekonomikos ir verslo instituto lektorė Eglė Krinickienė, kuri pristatė lyčių aspekto poveikį ekonomikai bei pateikė įrodymus, kodėl ir kaip lyčių lygybė yra naudinga ekonomikos augimui ir vystimuisi.

 Daugiau skaitykite lygybe.lt

Grįžti į naujienų sąrašą