Skaldykime „stiklo lubas“!

Konkurencinga ekonominė aplinka, leidžianti įgyvendinti verslo idėjas, socialinis saugumas, užtikrinantis tikrumą dėl ateities ir ramią šiandieną, pilietinė visuomenė, kaip demokratijos garantas – visa tai pasiekiama, jei išnaudojami kiekvieno žmogaus – vyro ir moters – talentai, gebėjimai, idėjos.

Deja, moterys Lietuvoje vis dar neatskleidžia savęs tiek, kiek galėtų. Būdamos labiau išsilavinusios, jos uždirba mažiau, rečiau užima vadovaujantį postą, siekdamos karjeros, patiria „stiklo lubų“ efektą, joms sunkiau suderinti darbo ir šeimos pareigas. Nors moterų gyventojų yra daugiau – politinius sprendimus priima vyrai, kurių dauguma politikoje. Visoms šioms problemoms spręsti Asociacija Moterų informacijos centras, kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Šiaulių Universitetu  įgyvendina ambicingą projektą – „Moterų ir vyrų padėties skirtumų mažinimas ekonominių sprendimų priėmime Lietuvoje“ . Projektas siekia  išnagrinėti, įvertinti ir išdiskutuoti atitinkamas priemones, skirtas gerinti moterų atstovavimą valdyme ir vadovaujamose pareigose ir skatinti vienodą atstovavimą vyrams ir moterims įvairiais hierarchiniais lygmenimis, visų pirma visų Lietuvos sektorių valstybinėse ir privačiose įmonėse.

Kad lyčių pusiausvyros problema aktuali ne tik Lietuvai sakė dar vasario mėnesį Moterų informacijos kvietimu Lietuvoje viešėjusi lyčių lygybės ekspertė iš Briuselio Claudia Ritter. Susitikimuose su visuomene, politikais ir akademiniu jaunimu, Claudia sakė, kad ir ji pati, sėkmingai kilusi karjeros laiptais, bet tam tikru momentu pajutusi kad „stiklinės lubos“ jau pasiektos, nusprendė kardinaliai pakeisti savo gyvenimą ir imtis savarankiškos veiklos. Šiandien ji nei akimirkos nesigaili priimto sprendimo ir mano, kad moterims kartais labai reikia tik nedidelio, tačiau laiku išsakyto padrąsinimo, kuris paskatintų imtis didesnės atsakomybės ar ryžtingesnių veiksmų.

Tikrai, moterys pačios dažnai atsisako aukštesnio karjeros laipto, išsigąsta iššūkių ir atsakomybės. Su šia problema susidūrė Moterų informacijos centro kurto radijo laidų ciklo „Esu“ pašnekovė – Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Ji žino daug puikių savo srities profesionalių, kurios pabūgo atsakomybės ir atsisakė siūlomo aukštesnio posto. Kaip ir kitos radijo laidų ciklo herojės – žinomos ir pavyzdžiu kitoms galinčios būti moterys – ponia Ingrida mano, kad kiekvienam žmogui labai svarbu kryptingas tikslo siekimas, kokybiškas išsilavinimas ir darbštumas. Turint šiuos ingredientus, visa kita – tik prieskoniai, kiekvieną veiklą paverčiantys išskirtine.
Sakoma, paversk hobį darbu ir tau niekada nereikės dirbti – kulinarijos knygų autorė ir TV laidų vedėja Beata Nicolson gali tai patvirtinti. Ji taip pat dalijosi savo patirtimi su radijo laidų klausytojais. Toks pavyzdys įkvepia, tačiau nuo ko pradėti, koks turi būti pirmas žingsnis, o antras, o dešimtas? O ką daryti, kai sukurtas verslas atsiduria kryžkelėje: plėstis ar keistis? Ir dar daugybė klausimų, kurie iškyla kiekvieną dieną toms, kurios kuria savo verslą ar tiesiog siekia karjeros. Atsakymų į šiuos klausimus dabar galima ieškoti Moterų informacijos centro sukurtame portale  – interneto platformoje – http://lygus.lt/progress/

Čia 10 moterų mentorių, tarp kurių ir jau minėta Ingrida Šimonytė, o taip pat, Asta Grabinskė, Jurgita Judickienė, Justė Tušaitė, Rūta Vanagaitė, Daiva Lialytė ir kitos – su malonumu konsultuos moteris verslininkes, norėdami susisiekti su mentore – rašykite Moterų informacijos centrui: [email protected]. Platformoje taip pat galima užduoti klausimą specialistui.

Tame pačiame portale galima sudalyvauti ir lygiausios darbovietės konkurse http://lygus.lt/progress/lygiausios-darbovietes-apklausa/ , kurį jau ketvirtą kartą organizuoja Moterų informacijos centras. Į konkurso dalyviams pateikiamus klausimus atsakyti verta ne tik dėl galimybės kovoti dėl nugalėtojo vardo. Projekto vykdytojai  mano, kad tai ir puiki proga tiesiog pasitikrinti savo įmonės situaciją, o taip pat paskatinti diskusiją ir galbūt net tam tikrus lyčių lygybę užtikrinančius spendimus.

Moterų informacijos centras
1MIC new

Grįžti į naujienų sąrašą