Žurnalistų mokymai – projekto sėkmė

2014 m. lapkričio 13-14 dienomis Vilniuje, viešbutyje „Artis Centrum Hotel” vyko antrieji mokymų ciklo „Sprendimo autonomija: ekonomika + lyčių lygybė + viešoji nuomonė” mokymai skirti žurnalistams, žurnalistikos bei komunikacijos studentams.

Mokymų metu žurnalistės toliau gilinosi į lyčių lygybės klausimus įvairiose srityse bei moterų ir vyrų subalansuoto dalyvavimo priimant ekonominius sprendimus įgyvendinimo galimybėmis Lietuvoje. Mokymai buvo itin gausūs įvairių sričių ekspertais, kurie lyčių lygybės klausimus nagrinėjo skirtingais pjūviais. Advokatų kontoros „Tark Grunte Sutkienė“ teisininkė Jūratė Radvilavičiūtė pristatė „Pasiūlymo dėl Europos parlamento ir tarybos direktyvos dėl biržinių bendrovių nevykdomųjų direktorių pareigas einančių asmenų lyčių pusiausvyros gerinimo ir atitinkamų priemonių siūlomos reguliavimo srities esamos padėties analizė ir poveikio vertinimas“ tyrimą. Mokymų dalyvės turėjo progą plačiau susipažinti su Europos parlamento ir tarybos direktyva dėl biržinių bendrovių nevykdomųjų direktorių pareigas einančių asmenų lyčių pusiausvyros gerinimo ir atitinkamų priemonių, bei aptarti šios direktyvos taikymo privalumus. Dienraščio „Verslo žinios“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas kalbėjo apie lyčių pusiausvyrą tarp vadovų, aptarė pasaulio situaciją, kurią lygino su situacija Lietuvoje. Filosofijos fakulteto lektorė ir Lietuvos socialinių tyrimų centro mokslo darbuotoja bei Lyčių lygybės indekso bendraautorė Viginta Ivaškaitė-Tamošiūnė supažindino su Lyčių lygybės indekso rezultatais nurodydama kaip Lietuva pagal skirtingas sritis atrodo ES kontekste. Buvo aptariama kaip lyčių lygybė yra susijusi su kitais socialiniais ekonominiais aspektais, tokiais kaip šalies turtingumas, socialinės apsaugos lygus, švietimas ir panašiai. Asociacijos „Investors‘ Forum“ biuro komunikacijos vadovė Andželika Rusteikienė pristatė rezultatus iš Investuotojų forumo narių apklausos apie atlyginimų skirtumus, dalyvavimą valdybose, moterų skaičių vadovaujančiose pozicijose. Andželika Rusteikienė kėlė pačių moterų vaidmens lyčių lygybės užtikrinimo procese klausimą, bei kalbėjo apie moterų vadovių vaidmenį priklausomai nuo verslo sektoriaus.

Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė pristatė žurnalisto vyro ir žurnalistės moters praktinius skirtumus ir panašumus, papasakojo apie kuriozines susiklosčiusias situacijas atliekant tos pačios informacijos rinkimo, apdorojimo ir skleidimo darbus, bei koks yra pašnekovų požiūris į žurnalistus vyrus ir žurnalistes moteris, aptarė lyčių balanso Lietuvos visuomenės informavimo priemonių redakcijose. Mokymus pabaigė žurnalistės ir lyčių ekspertės Ugnės Siparienės praktinio užsiėmimo sesija, kurios metu dalyvės nagrinėjo lyčių stereotipus, įvaizdžius bei vaidmenis žiniasklaidoje, kėlė klausimus kaip atpažinti stereotipus, juos suprasti ir keisti, kokia yra socialinių tinklų vaidmuo šiame procese.

Tai buvo  II-ieji mokymai iš numatytų trijų mokymų ciklo. III-ieji mokymai vyks 2015 m. vasario 26-27 dienomis, viešbutyje „Europa City”, J. Jasinskio g. 14, Vilniuje.

Mokymai organizuojami vykdant projektą „Moterų ir vyrų padėties skirtumų mažinimas ekonominių sprendimų priėmime Lietuvoje“ (Nr. JUST/2012/PROG/AG/4118/GE). Projektas finansuojamas pagal 2007– 2013 m. Europos Sąjungos užimtumo ir socialinio solidarumo programą (PROGRESS).

Grįžti į naujienų sąrašą